BLOG

Evden Eve Nakliyat Hizmetinin Aşamaları Nelerdir

Evden Eve Nakliyat Hizmetinin Aşamaları Nelerdir

Güvenli ev taşıma hizmeti, eski yöntemlerin yerini almış durumdadır. Özellikle asansör aracının bu sektöre girmesiyle ağır eşyaların yüksek katlardan indirilmesi sorun olmaktan çıkmıştır. Eşya güvenliği için özel paketleme seçenekleri, sigortalama işlemleri ve eşyaların düzenlenmesi gibi ek hizmetler, Bartın evden eve nakliyat sektörünün gelişmesine neden olmuştur.

  Keşif Hizmeti

  Bu sektörde problem meydana gelmemesi için ilk aşamada firmalar keşif hizmeti sunmaktadır. Ücretsiz ekspertiz elemanları, işe taşınacak eşyaları incelemekle başlıyor. Eşyanın özelliğine göre paket seçenekleri tercih ediliyor. Bartın evden eve nakliyat kategorisinde içi köpüklü kutular, balonlu naylonlar ve özel poşetler tercih edilmektedir. Bu aşamada taşınacak eşyanın özelliğine uygun kapalı kasa araç, paketleme ve paketleme elemanı tercihi gerçekleşmektedir.

  Sigortalama işlemi bu aşamada gerçekleşmektedir. Sigorta şartlarına uygun olacak şekilde paketlenen eşyalar, taşıma işleminin sonuna kadar sigortalanıyor.

  Ekspertiz elemanları taşıma işlemi esnasında sorun teşkil edebilecek noktaları not etmektedir. Girişler, balkonlar, pencereler ve bahçe boşlukları, profesyonel ekspertiz elemanları tarafından incelenmektedir. Asansörlü araçla kapalı kasa aracın sığabileceği kadar yeterli boşluk da bu aşamada belirleniyor. Özel eşyaların sigortalanması ve ücret konusu da çözüme kavuştuktan sonra taşıma tarihi belirleniyor. Sözleşme imzalandıktan sonra taşıma işlemine geçiliyor.

  Eşyaların Paketlenmesi

  Evden eve nakliyatın güvenli bir şekilde gerçekleşmesi, özel paketleme işlemi ile gerçekleşmektedir. Paketleme işleminde özel köpüklü kutlar, balonlu naylonlar ve koli bandı kullanılmaktadır. Her eşya için özel paketleme işlemi uygulanmaktadır. Bu işte profesyonel elemanlar tercih edilmektedir.

  Dolap, raf ve kitaplık gibi portatif eşyalar, marangoz elemanlar tarafından parçalara ayrılmaktadır. Bu işlemin ardından parçalar balonlu naylonlarla sarılmaktadır. Balonlu naylonlar çizilmeyi önlemektedir. Marangoz elemanlar yeni adreste dolapları, rafları ve kitaplıkları yenide birleştirmektedir.

  Bütün bu işlemler uzman ekipler tarafından gerçekleştiriliyor. Deneyimli ve tecrübeli elemanlar, bütün aşamalarda çözüm odaklı hareket ediyor.

  Asansörlü Araçlarla Eşyaların İndirilmesi

  Bu aşamada ağır eşyalar kısa sürede indirilmektedir. Öncelikle buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi ve derin dondurucu gibi eşyalar indirilmektedir. Kapalı kasa aracın alt kısmını dolduran bu ağır eşyalar, mukavemeti yüksektir. Bu eşyaların üzerine kırılma ihtimali olan eşyaların kutuları yerleştirilmektedir. Kırılma ihtimali olan eşyaların istiflenmesi işleminde de deneyimli elemanlar tercih edilmektedir.

 

 Son Aşama

  Deneyimli ve tecrübeli kapalı kasa araç şoförü, eşyaları güvenli bir şekilde yerine ulaştırıyor. Eşyaların zarar görmemesi, trafikte ve eşya indirme işleminde güvenli yöntemler tercih ediliyor. Bu aşamada eşyalar aynı titizlikle yeni adrese indirilmektedir. İndirme işlemine hassas eşyalardan başlanmaktadır. Yüksek katlara eşya çıkarma işleminde de asansör kullanılıyor.

  Güvenli yöntemlerle eşya çıkarma işleminin gerçekleşmesiyle birlikte Bartın evden eve nakliyat işlemi son eriyor. Deneyimli, tecrübeli ve işini meslek edinmiş elemanlar, güvenli ev taşıma işlemini pratik bir şekilde gerçekleştiriyor. Günlük hayatınızdan ve İş dünyasından ödün vermeden eşyalarınız güvenli bir şekilde taşınmaktadır.